• informacia

    Dobry den,
    chcela by som sa informovat ci by si dalo zistit z odberu afp poskodenia vnutornych organov plodu (napr.v pravo ulozene srdce,nevivinuta branica,resp.ziadna branica a organy ako su pecen,zaludok,crievka atd ked su umiestnene v hrudnej dutine,alebo ci by sa dali tieto defekty vidiet na usg vysetreni v 20.tyzdni?

    Dobrý deň,
    samotné AFP nič nehovorí, robí sa komplexný test, ktorý sa hodnotí počítačom. Vysoké AFP može niečo hovoriť o rázštepe ale iba v súvilosti s ostatnýmihodnotami.