• Skracovanie krčku

    , Autor: BerGab

    Dobrý deň, chcem sa opýtať na krčok v tehotenstve. Začal sa mi skracovať krčok ale doktor mi povedal len že nemám zapierať brucho a mám mať kľudový režim čo to ešte pre mňa znamená? Môžem sa chodiť prechádzať? Alebo Môžem ísť na nejaký jednoduchý nenáročný výlet autom ? Môžem robiť všetko len aby som nezapierala brucho ? O koľko je skrátený som si v tom strese bohužiaľ nezapamätala ????‍♀️ ale povedal, že to ešte nieje také hrozné ale že mi dá pre istotu progesterón tabletky. Nechcem to podceniť momentálne som ešte len v 28t.

    Ďakuje za odpoveď.

    Dobrý deň,
    toto je úplne nedostatočná a divná informácia.
    Je potrebné zmerať krčok ultrazvukom, ak bude mať menej ako 25 mm, potom sa podávajú lieky do pošvy na spevnenie krčka. Ak má nad 25 mm, tak je riziko predčsného pôrodu rovnaké ako u bežnej populácie. Pohyb nemusíte obmedzovať.