• priecna poloha

    Dobry den pan doktor. Moze nastat predcasny porod, ak je babetko v priecnej polohe (utz mi bol robeny na konci 31tt)? V poslednej dobe mi casto tvrdne brucho, niekedy az bolestivo. Momentalne som v 33tt. Este by som na Vas mala jednu otazku. V ktorom tyzdni sa zvykne robit sekcia ak je plod v takejto nevyhovujucej polohe?
    Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    priečna poloha je pre plod riziková aj v tehotnosti, pretože priečne roztiahnutie maternice može sposobovať bolesti aj horšiu výživu plodu (kvoli cievnemu zásobeniu), može hroziť aj mierne zvýšené riziko odtoku plodovej vody.
    My robíme plánované sekcie v ukončenom 38. týždni, a to aj u priečnych polohách.