• Nízko uložená placenta

    , Autor: Any_

    Dobrý deň, som v 33tt, mám nízko uloženú placentu a bábätko je priečne uložené je ešte nejaká šanca ze placenta vyjde vyššie? Nepredstavuje to pre bábätko nejaké komplikácie ak je takto otočené?

    Dobrý deň,
    závisí na tom, ako nízko je placenta uložená. Ak prerastá na obe strana kanála krčka maternice, tak sa zrejme už nevytiahne a budete musieť rodiť cisárskym rezom. Ak sa vytiahne viac ako 20 mm od bránky, tak je prirodzený pôrod možný a bezpečný.
    Priečna poloha plodu v termíne pôrodu je pomerne zriedkavá, vyskytuje sa iba v 1% prípadov. Väčšina plodov sa pred termínom otočí do pozdlžnej polohy hlavičkou alebo zadočkom. Ak by plod ostal priečne, je indikovaný pôrod plánovaným cisárskym rezom v 39. týždni, alebo pri začiatku pôrodu. Ak by Vám odtiekla plodová voda, je dôležitý rýchly príchod do pôrodnice.