• Morfologický UZV, cvičenie

    Dobrý večer pán docent,
    momentálne som v 20 t. t. (podľa PM 19+6, zodpovedá g. t. 20+4). Na základe morfologického UZV mám placentu na prednej stene, nízko uloženú, II. stupňa zrelosti. Záver lekára aj vzhľadom na ostatné hodnoty bol, že je všetko v poriadku. Som prvorodička, mám niečo po 30-tke, snažím sa šetriť sa, pohl. styku s manželom sa nevyhýbam, zatiaľ sa cítim celkom dobre. Môžem byť aj naďalej pokojná?
    Chcem Vás ešte poprosiť o radu ohľadom cvičenia počas tehotenstva - Pilates, Joga alebo Tai Chi Chuan môžu byť?
    Za odpoveď vopred ďakujem, prajem všetko dobré.

    Dobrý deň,
    nízko uložená placenta, ak neprekrýva a nedosahuje branku, nie je nijakým rizikom, do porodu sa vytiahne hore a bude uložená normálne.
    Cvičenie v tehotnosti je veľmi priaznivé a osožné, určite ho doporučujem.