• Dotaz

    Dobrý deň pán doktor,
    chcela by som Vás poprosiť o radu. Dnes som v 37+0 tt. Od 6-7 mesiaca ma neskutočne pobolieva v ľavom lýtku vnútorná žila, no so žilami som nikdy nemala problém. Najskôr som užívala arnica montana 9ch homeopatikum a používam dodnes aj elastické obvazy. No príliš mi to nepomáhalo, lekárka mi predpísala anavenol 3x1 a anopyrin(ale ten neberiem, príbalový leták ma dosť vystrašil). Po anavenole je bolesť znesitelnejšia, ale len v tom prípade, že ležím s nohami vyloženými, inak je bolesť pri státí neznesitelna. Dalším problémom je, že pri vyšetrení pred 3 týždnami mi dr. zistila, že dieťa sa tlačí von, ale zatial sa neotváram. Na to mi predpísala Guajacuran 3x1, ale kedže sa to ani po týždni nezlepšilo, naopak zhoršilo predpísala mi diazepam 5 mg 3x1(dr. uvažovala, že by ma aj do nemocnice poslala, ale vraj vyskúšame ešte týžden). Denne si dávam sodu bikarbonu, čo vraj znižuje učinok diazepamu, lebo od začiatku tehotenstva trpím neznesitelné pálenie záhy, som žlčnikárka, a v minulosti som prekonala akutnu pankreatitídu, takže pred pálením záhy mám rešpekt. Ešte beriem magnézium a občas centrum pre tehotné. Myslím, že množstvom liekov môžem smelo konkurovať seniorom. Minulý týžden som bola na prietokoch s hodnotou 0,49 a bolo mi povedané, že už keby sa v súčasnoti narodilo dietatko bolo by všetko v poriadku, malo by byť už vyvinuté. Preto mám strach brať tolko všeliakých liekov, aby som mu neublížila. Lebo aj pohyby zaznamenávam len velmi sporadicky, ako aj počas celej tehotnosti, mám vraj hraničné nízke množstvo plodovej vody. Tak asi nemá chúda ani vela priestoru. Budem rada, ak mi napíšete svoj názor. A ospravedlnujem sa za dlhý dotaz.
    Mimi

    Dobrý deň,
    určite je potrebný ultrazvuk žíl noh, aby sa zistila prípadná tromboza, ostatné veci sú v tehotnosti bežné a nič neznamenajú, uvedené lieky sú zbytočné.