• Prehriatie plodovej vody

    Podotazka k otázke
    Odpísali ste pán doktor že zariadenie mohlo byť pokazené keď pálilo na koži ja chcem vedieť či mohlo eventuálne toto pokazené ctg zariadenie poškodiť bábätko jeho mozog alebo nejako inak mu ublížiť alebo prehriať tú vodu keďže to trvalo 20 minút a to pálenie som zaznamenala skôr čiže dlhšie to hrialo a pálilo?

    Dobrý deň pán doktor.
    Včera som bola na pohotovosti kvôli kŕčom od obeda na pohotovosti mi robili ctg pásy s tým že po pár minútach má začalo páliť brucho tam kde sú umiestnené sondy okamžite som sondu chytila či hreje bola horúca a pálilo ma brucho aj tá sonda bola horúca dokonca ako to prehrievanie došlo mi zle teplo a začala som sa veľmi potiť mala som to asi 20 minút.Mám podozrenie že zariadenie bolo pokazené alebo zle nastavené teraz sa bojím že mohlo dôjsť k prehriatiu plodovej vody. Tiež mi robili tieto pásy v 28 týždni a čítala som sa že sa to má robiť až od 32týždňa. Je vôbec možné že by toto zariadenie ak by bolo chybné prehrialo plodovú vodu? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    k ohrozeniu plodu určite nedošlo, iba som nikdy nepočul, že by sonda na CTG pacientku pálila, takže sa nazdávam, že tam niečo nie je v poriadku.