Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,182 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • vysledky tripple testov

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den p.doktor,
  citavam si Vasu poradnu a som zmätena z Vasej odpovede ktora obsahovala citujem:
  "zo 470 žien, ktoré majú rovnaké výsledky ako Vy má jedna dieťa z Downovým syndromom, riziko je teda pomerne nízke. Ak však je vyššie ako 1:1000... ". Nerozumiem tomu. Ak pri 1:470, znamena, ze jednej zene zo 470 sa narodi postihnute dieta, tak potom pri 1:1000 by to malo byt lepsie, lebo iba jednej z 1000 sa narodi postihnute dieta, nie? Preco je potom horsi vysledok 1:1000 ako 1:470? Mohli by ste mi to, prosim vysvetlit? Alebo inak povedane: do (od) akej hranice sa povazuje to riziko za vysoke a odporucate podstupit amnio?
  Vdaka

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  zrejme sme sa nepochopili, alebo to bol preklep. Ak je riziko 1:1000 a nižšie (1:2000 atď) potom sa berie skríning ako negatívny a amniocentéza sa nedoporučuje.
  Riziko 1:470 je samozrejme vyššie ako 1:1000

Podobné otázky

 • razstep chrbtice - pravdepodobnost

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den p. doktor, cchela by som sa opytat na vysledky tripple testov, riziko na down syndrom mi vysiel 1:785, a na razstep 1:1918. mam 29 rokov. su tieto vysledky dobre alebo zle? resp. da sa razstep vylucit aj cez skory 3D ultrazvuk v 17 - 18tt alebo az cez morfologicky ultrazvuk v 20tt? dakujem. Gilly

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  rázštep by sa mal poznať na ultrazvuku nielen na 3D ale aj na klasickom. Riziko rázštepu však máte strašne malé, vyšši je riziko Downovho syndromu, tu je vhodná konzultácia a prípadne doplňujúci ultrazvuk.

 • vplyv herpesu na vysledky tripple testov

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den, momentalne koncim 17.tt a mam ist na odber krvi na tripple testy. Vyhodil sa mi na pere herpes, moze tato skutocnost ovplyvnit vysledky tripple testov?
  dakujem :)