• razstep chrbtice - pravdepodobnost

    Dobry den p. doktor, cchela by som sa opytat na vysledky tripple testov, riziko na down syndrom mi vysiel 1:785, a na razstep 1:1918. mam 29 rokov. su tieto vysledky dobre alebo zle? resp. da sa razstep vylucit aj cez skory 3D ultrazvuk v 17 - 18tt alebo az cez morfologicky ultrazvuk v 20tt? dakujem. Gilly

    Dobrý deň,
    rázštep by sa mal poznať na ultrazvuku nielen na 3D ale aj na klasickom. Riziko rázštepu však máte strašne malé, vyšši je riziko Downovho syndromu, tu je vhodná konzultácia a prípadne doplňujúci ultrazvuk.