• surove maso

    dobry den, som v 19tt, tehotenstvo zatial prebieha normalne, vsetky vysetrenia, co mi robili boli v poriadku. chcela by som sa ale spytat, ze vcera som omylom zjedla kusok suroveho bravc. masa, nejako som si nevsimla, ze nebolo vobec spravene. odvtedy je mi moc tazko (co mi normalne nebyva), ale nezvraciam, ani nemam hnacku. moze to mat negativny vplyv na babatko? mam si dat spravit opat testy na toxoplazmu. sono mam az za 10 tyzdnov. prosim, poradte mi. dakujem vopred.

    Dobrý deň,
    zo surového masa možete dostať toxoplazmozu, ktorá je nebezpečná, ale riziko je minimálne, osobne by som sa nestresoval. Testy aj tak budú pozitívne až za 2-3 mesiace. Ak máte prekonanú toxo (IgG pozitívne) tak nič nehrozí aj tak.