• Surove maso v tehotenstve

    Dobry den pan doktor.
    Som v 15tt tehotehotenstva. Dnes na obed mi v restauracii podali surovy morcaci steak ktory bol na povrchu ruzovy. Kym som si to vsimla, stihla som uz zjest prve susto. Je mozne ze som sa niecim nebezpecnym nakazila? Mala by som absolvovat nejake testy?

    Dobrý deň,
    surové mäso môže obsahovať predovšetkým toxoplazmozu aj listeriozu, ale pravdepodobnosť je veľmi malá a nemusíte sa vôbec stresovať, zvieratá a vtáky z priemyselných chovov sú sledované. Okrem toho jedno sústo je veľmi malá dávka na získanie relevantnej infekcie.