• amniocentéza

    Dobrý deň, v 14+5 tt mi bol robený odber krvy na triple testy, pri ktorých mi vyšli nasledovné hodnoty: AFP 0,73mom, Hcg 1,83mom, uE3 0,75 mom - výsledok zvýšené riziko downovho syndrómu 1:200. Lekár mi odporučil amniocentézu. V 16+5 tt mi bol robený ultrazvuk z týmito výsledkami: NB 3,9 mm, HC 132, BPD 34, FL 21. Pri konzultácii s genetikom som sa dozvedela, že riziko mám zvýšené, práve kôli bielkovine estriol, ktorej hodnotu mám neuveriteľne nízku, ostatné hodnoty sú vraj v norme. Je dôvod pre vykonanie amniocentézy?

    Dobrý deň,
    jedna žena z 200, ktoré majú rovnaké výsledky ako vy porodí dieťa postihnuté Downovým syndromom.
    Je na Vás, či budete toto riziko znášať, alebo podstúpite amniocentézu. Okrem toho existuje aj ultrazvukové vyšetrenie na tzv. minor markery, ktoré riziko zníži alebo zvýši.