• podakovanie

    Pan doktor,
    chcem Vam velmi pekne podakovat. Keby ste mi nenapisali, ze treba ist do nemocnice, neviem, ci by som isla sama od seba. Napokon mi namerali na druhy den tlak 160/110 a okamzite mna hospitalizovali. 1.7. som stastne porodila, opuchy mi este par dni pretrvavali, ale nez nas prepustili domov, vsetko sa upravilo.
    Urcite mozem hovorit aj za ine, ze sme rady, ze Vas tu mame. Cenim si Vase odporucania, velmi mi od zaciatku tehotenstva pomohli a keby nieco, viem, ze sa tu na Vas mozem obratit :-)
    Len dufam, ze nebudem stresovat, ze mi ESTE pocas kojenia neprisla menstruacia :D
    Prajem pekne leto

    ZuzkaF vysoky krvny tlak 29.06.2009, 21:12

    Dobry den
    Chcela by som sa spytat: som 39tt, mam hrozne opuchy noh, dnes na poradni tlak 150/90. Moc zatial v poriadku. Vraj ak sa mi nieco nebude zdat, mam ist do porodnice. Mam sa znepokojovat? Viem, ze opuchy a v tomto teple su vcelku bezne v tehotenstve, ale zostala som akasi rozhodena. Najradsej by som to uz mala za sebou :) Mozem si niecim aj znizit ten tlak?
    Dakujem za odpoved a prajem pekny den

    Odpovedá MUDr Jozef Záhumenský

    Dobrý deň,
    áno, zajtra ihneĎ do nemocnice a porod je potrebné vyvolať. Osobne by som nemal odvahu Vás poslať domov. Nechápem.

    Dobrý deň,
    gratulujem a veľmi sa teším.
    Vidím, že poradňa má naozaj význam, som rád, že možeme pomocť. Tieto poradne sú dieťaťom partie extrémne schopných a zapálených mladých žien z redakcie Mama a ja. Mňa ako profesionála teší, že dievčatá z Mama a ja poskytujú možnosť pomocť a poradiť. Dúfam, že sa časopisu bude naďalej dariť.
    Ozaj, neviem, či som to už písal, ale pri kojení možete mať suchú pošvu a nemusíte mať menštruáciu :).
    Veľa zdaru a pevné nervy s Ficom a Slotom.