Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,077 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Poďakovanie a hermia disku L4 a L5

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,

  ĎAkujem Vám veľmi pekne za odpoveď, veľmi ste nás potešili a ukľudnili. Chcela by som sa ešte opýtať. Asi pred dvomi rokmi mi diagnostikovali hermiu disku v krížovej oblasti. Snažila som sa na to cvičiť a liečiť to homeopatikami a bolo to v poriadku, lebo klasická rehabilitácia ako elektro a magnetoterapia mi to len zhoršovali. Na sedenie pri práci som sa naučila používať sedací klín a fitloptu.. Nanešťastie sa mi hermia pripomenula minulý týždeň v stredu (začiatok 37 týždňa). Už som na tom tak, že nemôžem ani chodiť a ledva prejdem sama na WC. Bolesti mám strašné. SAmozrejme, že si nič nemôžem vziať Obmedzuje hermia nejako pôrod. Je podľa Vás možný klasický pôrod, alebo by som mala navšítíviť neuólóga, s odporúčaním na cisársky pôrod.
  Ďakujem JanaZv

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  samotná hernia disku nie je indikáciou na cisársky rez, ale závisí aj na ostatnom neruologickom náleze, bude potrebné vyšetrenie neurológom a jeho vyjadrenie sa k vedeniu porodu.