• vysoký prolaktín

    Dobrý večer , prosím Vás viete mi poradiť ? Nemám ovuláciu asi tretí cyklus meriam si ju sama doma presne podľa pokynov, kedže v minulosti som mala problémy s vysokým prolaktínom tak som znova bola na endokrinologii , výsledok PRL bol 9,08 ng/ml čo mi povedala p. doktorka že je v norme ale potom mi robila cerucal test a tam zistili že mám vysoké hodnoty 200 ng/ml po 30 min. a 185,47 ng/ml po 60 min.a nasadila mi medocriptin na zniženie kedže sa liečim na vysoký krvný tlak a užívam dopegyt tak si nie som istá čí možem tieto lieky užívať.tak povedala že teda parlodel ale ja mám strach užívať tieto lieky je tam napisane v letáčiku že ženy s vysokým tlakom to nemajú užívať.chcem sa Vás opýtať na Váš názor a čí neexistuje iná liečba aby bola ovulacia . Ďakujem pekne

    Dobrý deň,
    ak máte nadváhu, musíte schudnúť, vyrieši sa ovulácia aj hypertenzia.
    Užívajte lieky podľa doporučení endokrinologičky, ale je potrebné sledovať Váš tlak.