• Anovulačné cykly

    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať, od mája tohto roku som vysadila antikoncepciu. Som už dlhodobejšie liečená na vysoký prolaktín, momentálne užívam norprolac a prolaktín mám v norme. Na endokrinológii mi bol odsledovaný menštruačný cyklus, všetko mám v norme, okrem na 14.deň. mc som mala FSH 5,8 IU/l a norma bola 10-20 IU/l. Môže byť v tomto problém, pretože od vysadenia antikoncepcie mám všetky cykly anovulačné. Mám aj nepravidelný menštruačný cyklus. Pani doktorka na endokrinológii mi povedala, že podľa všetkého by som mohla spontánne otehotnieť, lenže vzhľadom k tomu, že mám nepravidelný cyklus je pre mňa ťažké určiť kedy nastane ovulácia, robím si aj ovulačné testy, ale všetky sú s negatívnym výsledkom. Chcela by som sa aj opýtať či anovulačné cykly môžu byť aj vzhľadom k tomu, že nemám ideálnu váhu výška 163cm a 49kg. Snažím sa aj pribrať.
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    Váš Body mass index je hraničný a nemyslím si, že tu je príčina s nepravideĺným cyklom, ale nič sa nestane ak kilo dva priberiete.
    Vhodné by bolo doplniť gestagény od 14. dňa cyklu na 10 dní, tým by sa cyklus spravideľnil a je možné, že sa upraví aj ovulácia. Doporučil by som vyšetrenie na skrytú cukrovku.