• polycysticke vajecniky

    Dobry den. Chcela by som sa Vas spytat, co by ste mi poradili. Moja gynekologicka po vysetreniach oznamila polycysticke vajecniky s vysokou hladinou hormonou. Nakolko som nechcela otehotniet nasadila mi antikoncepciu Minervu, co mi malo upravit aj menstruaciu. Odporucila mi ist na vysetrenie stytnej zlazy, kde ked som sa pytala termin bol az za pol roku. Ale za tri mesiace uzivanie tejto antikoncepcie sa menstruacia upravila ale prebiehala s velkymi bolestami v podbrusku a zaludka. Ked som sa jej bola pytat co s tym mi povedala ze to je jedina mne vyhovujuca antikoncepcia a ze mam pokracovat.. skusila som este dva mesiace ale bez zmeny, problemy pretrvavali. Nakolko som bola dost nahnevana som nesla ani na dalsie vysetrenie a vysadila antikoncepciu. Viem, ze mozno nie najlepsie riesenie, ale pri mojej praci cely den na nohach to nie je nic prijemne. A kedze s priatelom uz aj uvazujeme o detoch a viem ako na tom som chcem viediet ako dalej postupovat a ci vobec budeme mat nadej. Dakujem Vam za odpoved a zelam pekny slnecny den..

    Dobrý deň,
    najčastejšou príčinou polycystických vaječníkov je nadváha, ak ju máte mala by ste schudnúť.
    Ďalšia liečba je buď antikoncepcia, ktorá úplne doplní a upraví hladiny hormónov, v prípade, že plánujete hneď dieťa, tak sa dávajú gestagény na druhú fázu cyklu. Endokrinologické vyšetrenie je samozrejme podmienka.