• Vysoká hodnota AMH

    , Autor: Laura2024

    Dobrý deň,

    zo zaujímavosti som si dala odmerať AMH a vyšla mi vysoká hodnota Antimüllerovho hormónu (AMH) 11,36 ng/ml.

    Mám 26 rokov a deti v blízkej dobe neplánujem. Samozrejme, už som sa objednala na vyšetrenie k svojej gynekologičke, i keď chodím pravidelne na preventívne prehliadky a doteraz nebol identifikovaný žiadny problém.

    Musí takáto hodnota znamenať nevyhnutne polycystické vaječniky? Dala by sa táto diagnóza odhaliť na rutinnej preventívnej prehliadke alebo je v tomto smere nutné špeciálne vyšetrenie?

    Ďakujem.

    Dobrý deň,
    dúfam, že ste si to zo zaujímavosti platila sama, verejné zdravotné poistenie na to nie je určené. AMH je jedno doplnkové nepresné vyšetrenie, ktoré má svoje indikácie a samotná hodnota je bezcenná.