• Snaha o druhé dieťa

    , Autor: Fefe31

    Pekný deň prajem, môj gynekológ mi odmieta pomôcť (pracujem na tom,aby som ho vymenila).
    Už mám jedno dieťa, podarilo sa nám prakticky hneď. Teraz? Po pol roku snaženia mi môj gynekológ povedal,že nemôžem otehotnieť, pretože kojim. Medzičasom som prestala kojiť a prišla som po roku snaženia a výsledok. Polycystické vaječníky, ovulaciu raz mám a zase nemám. Aktuálne beriem clostilbegyt 2 tablety denne. Lekár ma posiela na kliniku umelého oplodnenia. Ešte poriadne nič neskúsil a už mám ísť tam? Vyžiadala som si u neho hormonálny profil, ktorý mi robil na 4.deň MS. Moje otázky:
    Akymi testami by mi mohol ešte pomôcť?
    V aké ďalšie dni sa robí hormonálny profil?
    Ďakujem za Vaše rady ????

    Dobrý deň,
    dojčenie je naozaj antikoncepcia.
    Ak už nedojčíte a rok sa Vám nedarí otehotnieť, tak by bolo potrebné vyšetriť partnerovi spermiogram (môže sa meniť v čase), u Vás je vhodné endokrinologické vyšetrenie. Clostribegyt sa môže brať pol roka, ak by to nepomohlo, potom treba zvážiť liečbu podľa získaných výsledkov.