Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,077 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Bude ok

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň Pán Doktor chcela som sa Vás spýtať. u manžela zistili, že ma slabé spermie okolo 20 miliónov, že hustotu a množstvo ma poriadku predpísal mu PROVIRON. Berie ich už 3 mesiace a v auguste ma ísť na kontrolu moja otázka je či mu tie tabletky pomôžu a či bude môcť mať.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  manžel by s uvedeným spermiogramom nebol vylúčený s otcovstva pri súdnom spore. Spermiogram je strašne subjektívny, menlivý. Sú chlapi, ktorí majú deti a majú 6 milionov spermii.

Podobné otázky

 • lieky u partnera

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Prosím Vás, chcela by som sa spýtať či je dovolené snažiť sa o dieťa ak teraz partner užíva lieky a chodí na injekcie na chrbticu a stuhnuté svalstvo - milgamma, hotemin, mydocalm, urutal forte, nimesil, dorsiflex? Zároveň majú účinok na stav spermií krémy na hemeroidy? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

 • dotaz

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor,
  som takmer 2mes. po kyretáži, všetko zatiaľ vypadá v poriadku, menštruáciu som dostala do 5 týždnov, tak dufam, že aj kontrolné vyšetrenie bude OK. V nemocnici kde mi robili zákrok som si bola pre výsledky z histologie. Tie však obsahujú len informáciu o tom, čo všetko vzorka obsahovala a ja som dúfala, že v nich nájdem príčinu, prečo sa plod prestal vyvíjať. Ide o štandartný postup? Hned na začiatku tehotnosti ma lekárka liečila na zápal a tiež som mala streptokoka. Viac ako mesiac som brala duphason. Je možné, že príčinou bol strepkokok alebo zápal?
  Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  nie streptokok nebýva príčinou potratu, je to normálna flora a je zbytočné ju liečiť. Príčinou potratu je v 90% genetická vada, proste nebola to zdravá spermia alebo zdravé vajíčko. Histologické vyšetrenie to samozrejme nepotvrdí, tam sa iba zisťuje, či náhodou nebola prítomná nádorová degnerácia zárodku.