• liečba endometriózy

    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na Váš názor.
    Zhruba pred mesiacom som bola operovaná. Mala som cystu na vaječníku - robili mi to laparo. Výsledky z anesteziológie potvrdili endometrióznu cystu. Môj gynekológ mi navrhol polročnú liečbu Duphastonom. Ale Dr. ktorý bol mojím ošetrujúcim lekárom v nemocnici je zároveň aj odborník na sterilné manžestvá a ten mi doporučil liečiť endometriózu nejakým injekciami, ktoré sa tiež berú pol roka. Teraz neviem, čo je lepšie. Preto chcem Váš názor, ktorú liečbu by ste vy uprednostnili. Ďakujem

    Dobrý deň,
    závisí na niekoľkých faktoroch.
    Ak ešte okrem endometriozy vaječníku boli nejaké ďalšie ložiská, a či máte nejaké problémy.
    Ak sa Vám nedarí otehotnieť (skúšate to viac ako rok), potom by som bol za liečbu injekciami s následným pokusom o otehotnenie. Ak však nemáte problémy, a cysta bola ojedinelá, bude stačiť Duphaston.