• Otehotnenie

    , Autor: Hanka10

    Dobrý deň, s partnerom sa snažíme o dieťa, zatiaľ neúspešne ale chcela by som sa opýtať na nepravidelný cyklus. Pohybuje sa v rôznych cykloch a dám sem napr od zaciatku roka 2023 (28,29,33,34,33). Môžem to považovať za nepravidelný cyklus? Môže to ovplyvniť otehotnenie? Ďakujem

    Dobrý deň,
    na toto neexistuje jednoznačná odpoveď, pretože na otehotnenie je potrebné, aby mala žena ovuláciu. A väčšina žien s takto nepravidelným cyklom ovuláciu má. Skúste si okolo toho 12.-14. dňa spraviť ovulačné testy, prípadne môžete vyskúšať aj zastaranú ale stále funkčnú metódu merania bazálnej teploty. Ak sa Vám nepodarí preukázať ovuláciu, potom je namieste návšteva gynekológa.