Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
17,424 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • zamlčaný potrat

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den, som kratko po MA, ale chcela by som cim skor opat otehotniet, tak by som sa chcela spytat, ako dlho po MA je najvhodnejsi cas, chcely by som tak za 2 mesiace,dopocula som sa ze priparavok Sarapis je velmi dobry ked sa zena snazi otehotniet, len sa tam pise ze pocas tehotenstva sa nesmie brat, tak ci to nahodou neuskodi,ak sa dozviem ze som tehotna az po mesiaci a sucasne ho budem brat, je vhodne brat sarapis a femibion sucasne? mam 25 rokov.dakujem

Podobné otázky

 • Mutácia MTHFR 1298

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať pán Doktor, bola mi zistená u hematologičky Mutácia MTHFR 1298 heterozygotná forma A/C. Som po dvoch potratoch, prvý bol v máji tento rok- zamlčaný potrat v 8 týž. a druhý Mikropotrat v auguste. Zaujímalo by ma, čo táto moja stanovená diagnóza obnáša a čo to znamená. Dr. hematologička mi povedala, že si budem musieť pichať Heparín a dala mi urobiť ešte vyšetrenie agregácie Trc a antigénu. Ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  nič to neobnáša, je to častá a úplne benígna záležitosť, skúsiť možete liečbu kyselinou listovou. Heparín u MTHFR nie je potrebný, zvlᚡ't keď ste heterozygot.