• Mutácia MTHFR 1298

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať pán Doktor, bola mi zistená u hematologičky Mutácia MTHFR 1298 heterozygotná forma A/C. Som po dvoch potratoch, prvý bol v máji tento rok- zamlčaný potrat v 8 týž. a druhý Mikropotrat v auguste. Zaujímalo by ma, čo táto moja stanovená diagnóza obnáša a čo to znamená. Dr. hematologička mi povedala, že si budem musieť pichať Heparín a dala mi urobiť ešte vyšetrenie agregácie Trc a antigénu. Ďakujem.

    Dobrý deň,
    nič to neobnáša, je to častá a úplne benígna záležitosť, skúsiť možete liečbu kyselinou listovou. Heparín u MTHFR nie je potrebný, zvlᚡ't keď ste heterozygot.