• zly spermiogram

    Vazeny pan doktor.
    Po neuspesnej snahe otehotniet bol vysetreny moj manzel a bola mu dg. oligoastenoteratozoospermia /6mil spermii na 1ml/.
    Ja by som mala byt v poriadku. Moj manzel je inak zdravy muz, akurat pracuje pod velkym stresom. Myslite si, ze i takyto zly vysledok spermiogramu moze byt vysledok stresu?
    Bola na doporucena ICSI - sme uz objednani na prvu konzultaciu. Myslite si, ze je pri takomto spermiograme sanca otehotniet i spontanne?
    Dakujem Vam za odpoved.

    Dobrý deň,
    čo sa týka spermiogramu som trošku skeptický. Ak by obvinila Vášho manžela nejaká žena, že je otcom jej dieťaťa, tak na základe uvedeného spermiogramu ho neoslobodia.
    Okrem toho spermiogram odčíta vačšinou zamestnankyňa IVF centra, ktorá je platená z peňazí z umelého oplodnenia.
    Avšak ak sa Vám rok nedarí, a iná príčina neexistuje, možno skúsiť na určitý čas (6 mesiacov) nejaké vitamíny, trochu pohodu a zdravší životný štýl, u Vás stimuláciu ovulácie. Ak sa to nepodarí, vždy sa dá spraviť ICSI.