• sactosalpinx

    Dobrý deň!
    Veľmi som sa tešila, keď som Vás zbadala na internete, lebo u Vás som rodila svojho syna v roku 1997 v Podunajských Biskupiciach. Teraz už mám druhého manžela a mám problém s otehotnením. Viac ako 2 roky sa snažíme. Partner má zistený veľmi zlý spermiogram. Absolvovali sme už jedno umelé oplodnenie, bohužiaľ neúspešne. Teraz mi lekár odporúča laporoskópiu (či náhodou nemám sactosalpinx). Musíme sa rozhodnúť, či to chceme dať spraviť, alebo nie. Samozrejme chceme skúsiť znovu aj umelé oplodnenie. Je laporoskópia podľa Vás opodstatnená? Za odpoveď Vám ďakujem.

    Dobrý deň,
    to už je dávno, čo ? Hneď by som sa tam vrátil.
    osobne si myslím, že ak už ste v programe IVF, tak nie je laparoskopia prínosná, saktosalping síce znižuje šancu na otehtonenie, ale nemáte na to príznaky ani anamnézu, a dobrým ultrazvukom sa dá veľký saktosalpinx poznať.