• sanca

    Dobry vecer pan doktor,
    nakolko sa mi pacia a vazim si vase triezve nazory,
    rada by som pocula Vas nazor aku mam sancu normalne otehotniet.

    Som 4 tyzdne po laparotomii, dg.: prvotne sactosalpinx l.sin. a pri dg.laparoskopii konvertovanej na laparotomiu zisteny tuboovarialny absces - robena salpingectomia l.sin, resectio l.sin. ovarii partialis. Pravy vajecnik aj vajcovod by mal byt v poriadku. Chapem to spravne, že ovulacia bude kazdy druhy mesiac a taka bude aj sanca otehotniet? Mam 30 rokov, nemame este dietatko, snazime sa viac ako 1 rok, Cyklus pravidelny 32d. ovu prebiehala bez problemov na 16.dc., hormonalny profil ok, caka ma liecenie. Doktor nam navrhol hormonalnu TH a neskor navstevu v centre. S manzelom sa veeelmi milujeme :), milovanie si uzivame vsetkymi desiatimi :) myslite, ze je sanca otehotniet aj bez hormonov? Co by ste nam doporucili ? Po akej dlhej dobe je vhodne navstivit centrum? Aka je Vasa skusenost s pacientkami co maju rovnaku dg. ako ja ?

    Dakujem Vam za odpoved, krasny vecer.

    Dobrý deň,
    naozaj závisí na tom, aký je funkčný druhý vajcovod. Ak nebol postihnutý zápalom, tak je šanca na otehotnie vysoká. Ovuláciu budete mať každý mesiac, a každý mesiac možete otehotnieť, aj keby ovulácia prebiehala na zbytku postihnutého vaječníka.
    Dajte si ešte pol roka snahy a ak to nevyjde, potom je vhodné ďalšie vyšetrenie a liečba, šanca na spontánne otehotnie, ak sa Vám rok nedarilo zrejme bude po roku a pol malá. Držím palce, verím, že to vyjde.