• Drilling vajecnikov

    , Autor: debinka

    Dobry den prajem,diagnostkovali mi PCO este ako 12-rocnej, teraz mam 24 rokov, a snazime sa s manzelom o babo. HP mam v poriadku.Vsak ani jedno vajicko mi nedozreje. Menzes mam iba za pomoci liekov. Bez pomoci raz za 3-4 mesiace. Predpisal mi lekar clostylbegyt. Nic mi nepomohol. Odporucil mi, aby som isla na drilling vajecnikov, ja s vsak toho starne bojim. Myslite si, ze drilling vajecnikov mi pomoze alebo je potrebne aby skor tie vajicka dorastli. Nebude zbytocn otvorit cestu vajickam, ktore este nie su dozrete?? Ci mam radsej navstivit CAR? Citala som aj, ze v neskorsom veku sa PCO zlepsuje a vtedy su zeny plodnejsie. Ako to je vlastne?Dakujem za odpoved. Erika

    Dobrý deň,
    ak máte nadváhu, tak musíte schudnúť. Vhodné by bolo aj vyšetrenie tzv. orálneho glukozo tolerančného testu, lebo PCO často býva spojené so skrytou cukrovkou. Existuje na to aj liek, Metformin, ktorý sposobí, že sa dostaví ovulácia.
    Drilling vaječníkov sa nerobí preto aby sa uvoľnila cesta vajíčkam, ale preto, aby sa zničila časť vaječníka, ktorá je zodpovedná za hormonálne zmeny, ktoré sposobujú PCO.