• Drilling vaječníkov a PCO

    , Autor: debinka

    Dobrý deň, rada by som sa spýtala na drilling vaječníkov. Nakoľko je účinný, pomôže odstrániť príznaky PCO a aká je pravdepodobnosť otehotnenia po tomto zákroku? Mám PCO, ale po vyšetrení krvi, mám všetky hormóny v poriadku. Ako je možné, že nemám zvýšený mužský hormón a mám PCO? Brala som viacero liekov, no nič mi nepomohlo. N istý čas sa mi menzes upravil, no opäť sa to vrátilodo starých koľají (mám ho raz za dva - tri mesiace). Mávam neskutočné bolesti vo vaječníkoch, dokonca ma aj pichajú, no menštruácia sa nie a nie dostaviť. Dopomôže mi drilling zhodiť nadbytočné kg? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    PCO je viacero ochorení, ktoré sa prejavia poruchou ovulácie a typickým obrazom na vaječníkoch. najčastejšou príčinou je obezita a porucha metabolizmu glukozy.
    Potreba je určite mať ideálnu hmotnos´t, a diéta.
    Drilling má význam pri primárnej vaječníkovej príčine. Odstráni koru vaječníkov ktorá produkuje DHEAS.