Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,949 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Skarifikácia ovárií

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Ďakujem pekne za odpoveď. Lekár mi však vravel, že to, že mi poprepichovali vaječníky, je stav prechodný, časom zasa zhrubnú a ak sa nepodarí dovtedy otehotnieť, je potrebná ďalšia skarifikácia. Je to pravda? Za asi aký čas sa mi ten stav pred laparoskopiou vráti? Koľko cyklov? Ďakujem.

Podobné otázky

 • Skarifikácia ovárií

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor. Som po diagnostickej laparoskopii kvôli jedenapolročnej márnej snahe o dieťatko. Podľa správy mi bola robená skarifkácia ovárií, neboli nájdené žiadne cysty, žiadne zrasty, vajcovody sú priechodné. Pravdepodobne u mňa vôbec nedochádzalo k ovulácii.... Znamená to, že mi bol zistený syndróm PCO? Môj gynekológ mi teraz od 4.dňa cyklu nasadil clostilbegyt. Mám prosím Vás šancu otehotnieť? Môže sa mi ten stav vrátiť? Ďakujem. Kveta

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  skarifikácia vaječníkov je naozaj jedna z možností liečby PCO, asi Vám ho zistili, neviem, prečo Vás o tom neinvormovali.
  Šancu na otehotnenie máte veľkú, ak sa nenašlo nič iné.