• Escherichia Coli

    Dobrý deň pán doktor, s manželom sa snažíme o počatie dieťatka 4 mesiace.Viem, že to je krátka doba, ale trápi ma istý problém. Na výteroch z pošvy som mala opakovane E.Coli, ktorú sa nepodarilo zlikvidovať ani troma dávkami antibiotík a viacerými druhmi vaginálnych čípkov. Preliečený bol aj manžel, ktorý mal všetky výsledky v poriadku (kultivácia moču, ster z močovej rúry). Môj gynekológ nakoniec rezignoval a povedal mi, že sa stým nedá už nič robiť. Ja som ho poprosila o to, aby mi predpísal Urovaxom, ktorý beriem tretí mesiac. Počula som aj také názory, že E.Coli v pošve netreba liečiť, že ju má takmer každá žena.Moja otázka znie, môže E.Coli byť príčinou neplodnosti, alebo je naozaj pravda, že E.Coli v pošve netreba liečiť?

    Dobrý deň,
    E coli je normálna súčasť pošvy a kto Vás liečil antibotikami Vás hrubo poškodil !!!!!!
    Ktorý nedouk liečil aj manžela ???? Zmente okamžite gynekologa.
    E. coli je normálna súčasť konečníkovej flóry a u cca. 50% žien sa vyskytne v pošve občas alebo trvale. Nič nesposobuje a ničomu nevadí.
    Antibiotiká Vám vybijú Vašu flóru a až potom začne vačšinou problém.