Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,582 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Escherichia Coli

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor, s manželom sa snažíme o počatie dieťatka 4 mesiace.Viem, že to je krátka doba, ale trápi ma istý problém. Na výteroch z pošvy som mala opakovane E.Coli, ktorú sa nepodarilo zlikvidovať ani troma dávkami antibiotík a viacerými druhmi vaginálnych čípkov. Preliečený bol aj manžel, ktorý mal všetky výsledky v poriadku (kultivácia moču, ster z močovej rúry). Môj gynekológ nakoniec rezignoval a povedal mi, že sa stým nedá už nič robiť. Ja som ho poprosila o to, aby mi predpísal Urovaxom, ktorý beriem tretí mesiac. Počula som aj také názory, že E.Coli v pošve netreba liečiť, že ju má takmer každá žena.Moja otázka znie, môže E.Coli byť príčinou neplodnosti, alebo je naozaj pravda, že E.Coli v pošve netreba liečiť?

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  E coli je normálna súčasť pošvy a kto Vás liečil antibotikami Vás hrubo poškodil !!!!!!
  Ktorý nedouk liečil aj manžela ???? Zmente okamžite gynekologa.
  E. coli je normálna súčasť konečníkovej flóry a u cca. 50% žien sa vyskytne v pošve občas alebo trvale. Nič nesposobuje a ničomu nevadí.
  Antibiotiká Vám vybijú Vašu flóru a až potom začne vačšinou problém.

Podobné otázky

 • Opakované potraty

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, prekonala som dva zamlčané potraty v 6 a 8 týždni bolo to vždy biochemické tehotenstvo. Podrobila som sa všetkých vyšetrení, všetko negatívne. Pracujem s kontaminovanou vodou ktorá obsahuje escherichia coli, koliformné baktérie, enterokoky. Vodu nepijem, len s ňou umývam. Dosť často som v styku s plesňami. Je možné, že všetko toto mohlo spôsobiť potraty? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  nie, je to otázka náhody a myslím, že zatiaľ nie je potrebné žiadne vyšetrenie, takéto biochemické gravidity sa potrácajú až v 60%, stačí počkať na klinickú graviditu dokázanú ultrazvukom.