• ovulácia

    , Autor: rastl

    Čo dokazuje, že prebehla ovulácia? aká hodnota progesterónu v luteálnej fáze-ktorý deň, aká výška endometria, žlté teliesko,...?

    Dobrý deň,
    jediný spoľahlivý dokaz ovulácie je tehotnosť, tak sa to píše vo všetkých učebniciach. Nepriamym dokazom je ultrazvukový nález a vzostup progesterónu, presné hladiny sa nedajú napísať, kvoli tomu, že každé laboratórium má svoje hodnoty.