• Duphaston a ovulácia.

    Dobrý deň pán doktor . Chcem sa opýtať, či duphaston ovplyvňuje ovuláciu . Moja lekárka mi ho predpísala od 11DC do 25DC potom vysadiť. Vzhľadom na to , že mávam dlhú, bolestivú a silnú menštruáciu . Snažíme sa od apríla o druhé dieťatko, o čom dr vie . Bola som aj na vyšetrení endokrinológom no tam boli výsledky v norme akurát mám zistené autoimunitnú tyreoiditídú ale ta vraj nemá vplyv na otehotnenie. Všade čítam, že ak je duphaston nasadený skôr ako prebehne ovulacia tak ju zablokuje alebo neovplyvní a neprebehne. Je to pravda? Zatiaľ som 13DC ovulačné testy mi krásne silneju každý deň no beriem od toho 11DC duphaston 2x1 , takže ho beriem ešte pred ovulaciu . Ma význam sa snažiť tento mesiac ? Či je to zbytočné? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    Duphaston by sa mal naozaj dávať až po ovulácií ako podpora druhej fázy cyklu. Väčšinou sa dáva od 15. dňa 10 dní. O schéme od 11 dňa som nepočul.