• diagnoza

    Pekný den pan Dr. chcela by som vedieť váš nazor môjmu manželovy zistil doktor že ma slabšie a malo spermie pod 20 milionov DG:Oligoastenospermie
    ejakulat:mn3ml,pH7,4,pohyb.len klativy mn.spermii pod 20mil/ml kedže sa pokúšame o dieťaťko skoro 3 roky počas tych rokov bral najpr Proviron a koenzym Q10 vit.E+Selen a po tych sa mu zlepšilo aj kvalita aj počet o 50 percent lenže doktor mu predpisal ine tabletky myslim že sa volali UNDESTOR TESTOCAPS 40MG,VITAMIN E200-ZENTIVA. ale po tych sa mu zhoršil stav mal ich ako na začiatku tak mu predpisal TAMIXIFEN ebewe a ja som kupila ešte vitaminy.....
    chcem vedieť či ta diagnoza čo mu napisal doktor je veľmi zla alebo sa to da liečiť dakujem

    Dobrý deň,
    ak by obvinila nejaká žena Vášho manžela, že je otcom jej dieťaťa, tak na základe uvedeného nálezu ho neoslobodia, mnoho mužov s rovnakým spermiogramom má deti.
    Kvalita ejakulátu sa mení aj počas života, lieky to ovplyvňujú naozaj málo. Ak sa Vám 3 roky nedarí, tak je zrejme čas zvážiť umelé oplodnenie.