• Možnosť prirodzeného pocatia

    , Autor: Iwithebird3

    Dobrý deň, chcela by som sa opytat, aká je možnosť otehotnenia pri týchto diagnozach. Partner: asthenoteratozoospermia, pohyblivosť 25%, patologia hlaviciek 91, norm. morfológia 2%. Mne vyšlo s-antitpo 1300 a s tsh 3.7. Všetko ostatné mam ok. V car nás už tlačia do ivf, cize by ma zaujímal nezaujaty nazor, kedze nejde o maly vydavok. O počatie sa snažíme 5 mesiacov, mam uz vsak hranicny vek, 39 rokov. Dakujem

    Dobrý deň,
    nesplňujete definíciu neplodnosti, tá je definovaná sanohou aspoň rok o otehotnenie. Je otázka, či opakvoané vyšetrenie spermiogramu mimo CAR by ukazalo rovnakú diagnozu u muža.
    V každom prípade je u Vás potrebné vyšetrenie endokrinologa a potom je otázka, či ešte dáte tomu pár mesiacov, alebo rovno pôjdete cestou skúmaviek.