• Po potrate

    Dobry vecer,pan doktor.
    1.aprila som podstupila v Nemecku kyretaž,pretoze mi v 12.tt zistili,ze mi babatko uz dva tyzdne nezilo.Z histologie prislo,ze som nemala dobre vybudovanu placentu.Chcem sa spytat:
    1. Co mohla byt pricina zle vybudovanej placenty?Nemoze sa stat,ze sa to zopakuje?:-(

    Na odporucanie doktorky by som mala s dalsim snazenim pockat tri mesiace.

    2. Caka sa tri mesiace alebo tri cykly a este by ma zaujimalo,ci sa moze prva menstruacia po cisteni vyvolat injekciou,vzhladom na to,ze doteraz sa este nedostavila (mrcha:-)) alebo je potrebne nechat tomu volny priebeh.Nebolo by v mojom pripade napomocne nasadit pre upravu cyklu antikoncepciu(len na tie 3 mesiace) ci Duphaston,kedze s pravidelnostou cyklu mavam problem?

    Dakujem velmi pekne za Vas cenny nazor a radu:-))))

    Dobrý deň,
    1. musel by som vidieť histologický nález. Zrejme však išlo o genetickú vadu, čo je vec náhody. Zopakovať sa to može, ale to sa može stať každému.
    2. áno antikoncepcia je vhodná. Ak ste však mala nesprávnu placentu - mola hydatidosa, určite je potrebné sledovať HCG v krvi až do nuly, ešte pred podaním injekcie na vyvolanie.