Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.

Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.
16,885 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa gynekologických problémov odpovedal MUDr. Jozef Záhumenský, PhD., vedúci lekár pôrodníckej časti Gynekologicko-pôrodoníckej kliniky FN Na Bulovce.

Všetky zadané otázky ako aj odpovede Dr. Záhumenského vám pre veľký záujem prinášame v podobe archívu, zadávanie nových otázok nie je možné.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Otehotnenie po potrate

  , Autor: odbornik2

  Dobrý deň. Som ešte len týždeň po potrate (22 tt.) Chcela by som sa spýtať, odkedy by som mohla znova skúšať otehotnieť. Lekári mi odporúčajú pol roka, no na všetkých fórach čítam, že nie je potrebná až tak dlhá doba a že do toho pol roka je veľká šanca na splodenie bábätka. No ja sa bojím, že sa znova sklamem, ak sa to stane náhodou skôr. Nechem riskovať a znova to prežívať. Aký na to máte názor Vy ? A ešte by som potrebovala poradiť ohľadom nejakých vitamínov na posilnenie maternice a odkedy by som ich mohla začať brať.

  Odpovedá: doc. MUDr. Jozef Záhumenský, PhD.

  Dobrý deň,
  vitamíny na posilnenie matenrice neexistujú. Čo sa týka doby potrebnej na regeneráciu, naozaj sa názory menia a vyvíjajú, ja si myslím, že dlhšie ako 3 mesiace nemusíte čakať.

Podobné otázky

 • Otehotnenie po potrate

  , Autor: odbornik2

  Dobry den. Chcela by som sa vas opytat. V januari som potratila v 10 tyždni, bola som na kyretaži. A je teraz Júl či by sme sa s manželom mohli pokusiť o už o babätko. Doteraz som brala antikoncepciu ale som ju už vysadila prave. dakujem