Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,077 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Otehotnenie po potrate

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den. Chcela by som sa vas opytat. V januari som potratila v 10 tyždni, bola som na kyretaži. A je teraz Júl či by sme sa s manželom mohli pokusiť o už o babätko. Doteraz som brala antikoncepciu ale som ju už vysadila prave. dakujem

Podobné otázky

 • Otehotnenie po potrate

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň. Som ešte len týždeň po potrate (22 tt.) Chcela by som sa spýtať, odkedy by som mohla znova skúšať otehotnieť. Lekári mi odporúčajú pol roka, no na všetkých fórach čítam, že nie je potrebná až tak dlhá doba a že do toho pol roka je veľká šanca na splodenie bábätka. No ja sa bojím, že sa znova sklamem, ak sa to stane náhodou skôr. Nechem riskovať a znova to prežívať. Aký na to máte názor Vy ? A ešte by som potrebovala poradiť ohľadom nejakých vitamínov na posilnenie maternice a odkedy by som ich mohla začať brať.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  vitamíny na posilnenie matenrice neexistujú. Čo sa týka doby potrebnej na regeneráciu, naozaj sa názory menia a vyvíjajú, ja si myslím, že dlhšie ako 3 mesiace nemusíte čakať.