• Kyselina listová

    Dobrý deň
    Som tehotná asi 15 týždeň.V literatute som sa dočitala ,že je potrebné konzumovať kyselinu listovú.Chcela by som vedieť v čom sa táto kys. nachadza .A porat Te mi jej dalšiu konzumáciu.
    Za odpoved Ďakujem
    Gabika

    Dobrý deň,
    kyselina listová je potrebná iba u niektorých tehotných (tie čo majú MTHFR poruchu a ženy s anamnézou rozsštepu chrbtice v predošlej tehotnosti). Ostatné z konzumácie listovej kyseliny výhodu nemajú, ide o firemný ťah na predaj preparátov. Kyselina listová sa nachádza v listovej zelenine.