• MTHFR

    Dobry den,nasla som na tejto stranke clanok ohladom kys.listovej. ja som homozygot pre mutaciu MTHFR,1.tehotenstvo nam skoncilo v 28t.,po zistení poruchy beriem na odporucanie mojej hematologicky kys.listovu a inj.B12.Teraz som v 5t., tak ma zaujima,aky na to mate nazor vy. Citujem z clanku:
    "V odbornej verejnosti prevláda názor, že liečba spočíva v užívaní kyseliny listovej. Ak ste MTHFR pozitívna/y môžete spapať aj jednu tonu „obyčajnej“ kyseliny listovej, vy ju neviete vo svojom tele dostatočne spotrebovať, pretože chemická reakcia prebieha len po enzymatický defekt a ďalej už nie.
    V mojej ambulancii sa špecializujem na diagnostiku a liečbu poruchy metabolizmu kyseliny listovej v spojení s gynekologickými ochoreniami.
    Treba však užívať látku, ktorá v prípade tohto metabolického defektu vo vašom tele nevzniká a tou je L-METHYLFOLÁT. Je to biologicky aktívna forma folátu prirodzene sa vyskytujúca v tele, ktorá zabezpečuje v organizme znižovanie hladiny toxického homocysteínu v každom období života, plánovania tehotenstva, či v tehotenstve samotnom a následnom dojčení. L-METHYLFOLÁT je obsiahnutý v preparáte FEMIBION Metafolin 800 a FEMIBION Metafolin 400 + DHA, ktorý vyrába a na náš trh priniesla spoločnosť Merck."
    Dakujem

    Dobrý deň,
    nie som hematológ, ale klasicky sa pri defekte MTHFR doporučuje užívať kyselina listová. Vhodné sú aj kontroly homocysteínu v krvi, či nie je zvýšený.
    Uvedenú citáciu vidím prvý krát, pripadá mi na jednej strane logická, na druhej strane príliš komerčná na to, aby šlo o serioznu informáciu. My doporučujeme kyselinu listovú a v priebehu porodu podávame nízkomolekulárny heparín proti zrážaniu krvi.