• Planovane tehotenstvo

    Ja sa chcem opytať mam jedneho syna ktory ma razštep pery a podnebia. Chcem planovať druhe dieťa, ale mam veľky strach viem, že mam uživať kyselinu listovu aspoň 3 mesiace. Môj lekár mi povedal, že si mam kupiť vitaminy pre planovane tehotenstvo vraj jedno ake, že všetky obsahuju kyselinu listovu. Ake vitaminy su pre mňa najvhodnejšie a ako dlho ich mam uživať ? Koľko pred otehotnenim a počas otehotnenia? Mam si upraviť aj stravovacie navyky a ako? Ďakujem.

    DObrý deň,
    kyselina listová riziko rázštepu podnebia neznižuje, ale neurobíte chybu ak si nejaké vitamíny kúpite, a naozaj je to jedno. Spýtajte sa v lekárni.
    Vznik rázštepu nijako však neovplyvníte.