• otazky

    - pprPrijemny den,pan doktor!presla som si vsetky vase odpovede a mam pocit,ze lekari.s ktorymi sa stretavam uznavaju stare metody/ako uvadzate Vy pred 50rokmi/,respektive nie su velmi nadseni z mamiciek,ktore si zhanaju informacie sami.ja by som mala nasledujuce otazky
    -ma nepravidelna menstr.nejaky vplyv na spravne urcenie terminu porodu,resp.v ktorom tyzdni tehotnosti som?/posl.rok som mala v priemere 45dn.cyklus a v 10tt mi lekar na usg nepovedal predpokladany termin porodu/
    -v 30tt mi boli namerane nepriaznive hodnoty prietokov,tyzden som uzivala magne b6 3x2,usg sa zopakovalo-bez zmeny=hospitalizacia.,po 6 infuziach,medzitym meraniach v intervaloch cca po 2dnoch,som bola po 8dnoch prepustena s hodnotou 2,6 nameranych leziac na lavom boku.,uzivam dalej magne b6 premium 4x1 a Danium 2x1 a odvtedy chodievam na ctg a usg kazdy tyzden,momentalne mi zacal 37tt.,primarka odd.,ktora ma vysetruje mi min.tyzden namerala aj dobre aj zle a skonstatovala,ze u mna asi zalezi od polohy=bud na chrbate,al.na boku.,tak sa pytam ,aky mate nazor na takyto postup a vraj su tabulky urcujuce hodnoty pre ten ktory tyzden??????
    -tiez by som chcela vediet,ake rozmery by mal mat plod v 37tt,teda hlavicku a stehennu kost/chapem,ze su odchylky/,zaujimaju ma primerane hodnoty a ake su najidealnejsie uz v tom 40tt????
    -som stihla a z povodnych 48kg som doteraz pribrala cca do 34tt 14kg,odvtedy hoci jem rovnako,vaha sa nemeni,primarka mi vravela,ze by som mala pribrat kazdy tyzden po kile,dokonca vrchol maternice nemam tesne pod rebrami/vyska je asi 34cm/a brusko mam vlastne nezmenene asi od 32tt,aky mate aj na toto nazor?????
    -je moznost hypoxie uz v maternici???????/kedze som bola na prietoky aj v Centre prenat.diagnostiky v Kosiciach-2dni po prepusteni z nemocnice boli namerane 3.6.,a v sprave mam napisane:plod bez znamok hypoxie+mam sledovat pohyby,ci su slabe resp.prilis prudke.../
    Vazeny pan doktor,vopred vam dakujem za skoru odpoved a ostavam s pozdravom!

    Dobrý deň,
    pokiaľ sami pacienti nebudú trvať na slušnom finančnom ohodnotení lekárov, budú medicínu v SR robiť ľudia, ktorým tie peniaze stačia.
    - pri nepravideľnej menštruácii by sa mal termín stanoviť prvým ultrazvukovým vyšetrením, čo je najpresnejšie
    - prietoky samotné nič nevravia, je to doplňujúce vyšetrenie pri podozrení na rastové zaostávanie plodu, magnézium samozrejme funkciu placenty neovplyvňue a je naprosto neúčinné, avšak našťastie je neškodné.
    - index prietokov ukazuje hladinu kyseliny mliečnej v placente a poloha na ne nemá žiadny vplyv
    - v 40. týždni je norma ak má plod nad 2500 g. Hodnoty majú svoje rozptyly a okrem toho sú aj rozne tabulky
    - :) sledovanie pohybov je najlepši sposob stresovania pacientok

    Možete mi veriť, že i napriek starosti lekárov porodíte zdravé dieťa.