• Pes equinovarus

    Dobry den,prosim vas som po IVF kde vkladali 2jkove embryo preto dvojkove lebo vo 4 dni sa vyvinula 1 bunka ktora sa nerozdelovala ale ked vyslo tak vyslo ciste ze ta jedna bunka ktora sa nedelila ostala v obale a povedali nam ze je vhodne na transfer . Transfer sa ujal. Vsetky vysetrenia vsetky vysledky som mala v poriadku no v 20.tt na morfologickom sone mi pan doktor povedal ze dieta ma vybocene nozicky o 90 stupnov konkretne (pes equinovarus). Nikdy som o tom nepocula v rodine to nikto nemal ani z partnerovej strany .. nefajcim nepijem nemala som ziadny zapal nic. Prosim vas moze to byt tou bunkou ktora sa prestala vyvijat ? Alebo to moze byt stale aj polohou ? Je pravda ze som uplne utla ale nikdy mi moja gynek nepovedala ze by malo dieta malo priestoru .. velmi sa bojim aby to nebolo vrodene. Dakujem za odpoved a precitanie otazky

    Dobrý deň,
    nikdy som nepočul, aby pri IVF použili nejaké "vadné" embryo, ktoré sa nevyvíja, zrejme išlo o nejakú chybu v komunikácii. Vybočená noha (pes equinovarus) môže byť súčasťou niektorých genetických chýb, preto je potrebný veľmi podrobný ultrazvuk a celkové zhodnotenie stavu plodu. Ale môže to byť aj polohou a útlakom.
    Určite by bolo potrebné veľmi dôkladné ultrazvukové vyšetrenie na vyššom pracovisku a sledovanie stavu plodu ultrazvukom. Ak sa nájdu ešte nejaké odchýlky, treba zvážiť aj genetiku.