• polycysticke vajecniky

    Dobry den, mam 28 rokov a uz viac ako 10 rokov mavam cysty na vajecnikoch. Lekar mi potvrdil polycysticke vajecniky, no aj napriek tomu som po rocnej hormonalnej liecbe otehotnela. Mam 19 mesacneho chlapceka. No vzdy tak 2 - 3 hodiny po pohlavnom styku mam velmi velke bolesti v podbrusku. Bolest sa velmi stupnuje, zacne ma oblievat studeny pot a cela sa trasiem. Po niekolkych minutach (5 - 10) s pokrcenymi nohami zaspim. Neviem ci sa takto mozu prejavovat vajecniky, alebo mam aj teraz niekde nejake skryte cysty? Dakujem

    Dobrý deň,
    uvedené potiaže nie sú na vrub vaječníkov.
    Premýšľam, čo by mohlo sposobovať takto oddialené bolesti, buď prekrvenie pohlavných orgánov a kŕčové žily v panve alebo reakcia na partnerov ejakulát ?
    Studený pot a tras sú prejavom celkovej reakcie. Určite by ste mala byť dokladne vyšetrená, vrátane ultrazvuku. Ak by stav pretrvával bolo by vhodné možno aj laparoskopické vyšetrenie. Napadá ma ešte endometrióza niekde v rektovaginálnom septe ale prečo bolesti sú až neskor ?