• neplodnosť

    Dobry den,mam 35 rokov a uz cca 1 rok sa s manzelom snazime o druhe babatko.S prvou dcerou som otehotnela po dvoch potratoch, pricina - autoimunne ochorenie stitnej zlazy a polycysticke vajecniky. Absolvovala som konizaciu krcka a laparoskopicky mi zistovali priechodnost vajecnikov a zaroven odstranili cysty. Potom som bola liecena clostylbegytom a hned po prvom cykle som otehotnela. Po porode som dostala menstruaciu po 10 mesiacoch, stale je nepravidelna od 26 - 70 dni. Absolvovala som uz tri cykly liecby clostylbegytom, folikulometriu v 11. ,14. aj 21. dni cyklu, ani raz lekar nepotvrdil dozrete folikuly. momentalne navrhuje vysetrenie na zistenie priechodnosti vajickovodov. Chcem sa preto opytat, ci je podla Vas toto vysetrenie potrebne, alebo by bolo lepsie zamerat sa na hormonalnu liecbu, resp. upravu cyklu a pod. Ochorenie stitnej zlazy je momentalne v poriadku.
    Dakujem.

    Dobrý deň,
    určite by ste mala byť poriadne vyšetrená zaliečená na štítnu žľazu, táto situácia ovplyvňuje celý hormonálny systém včetne dozrievania folikulov.
    Až budete mať primeranú liečbu, potom by som doporučil ku Clostyrbegytu doplniť Dexametazón na upravenie imunitného systému, mohlo by to pomocť.