• policistické vaječníky

    V roku 2005 som bola vyšetrovaná na gynekologickej klinike v KE vrámci hospitalizácie u prof. Ostra, kde mi diagnostikovali syndróm policistických ovárií. Povedali mi, že s tým nemusím nič robiť, mám to nechať tak, bude sa operovať až keď sa mi nebude dariť otehotnieť. Na pravidelnej gynekologickej prehliadke po roku ma môj gynekológ v SNV vyšetril ultrazvukom a povedal, že tam žiadne cističky nie sú. Neviem, či mu mám veriť, je možné, že zmizli? Alebo nemôžu zmiznúť a on "odflákol" moje vyšetrenie? Zvažovala som už aj výmenu gynekológa. Prosím poraďte mi.
    Veľmi pekne ďakujem.
    Stanka

    Dobrý deň,
    nezmizli, nikdy ste ich nemala. Polycystické vaječníky je syndróm, ktorý má svoje kritériá a príznaky, ultrazvukový nález je iba doplňujúci. Nedajte sa operovať, normálne si žite a až bude čas sploďte potomka.