• Bolesti podbruška

    Prajem príjemný dobrý deň. Milý Pán doktor v 25tt som bola hospitalizovaná pre bolesti v podbrušku. Išlo o mierne pobolievanie menštruačného charakteru, ktoré sa nezosilňovalo a nevyskytovalo sa každý deň. Podobné bolesti som mala na začiatku tehotenstva potom som ich asi 3 mesiace nemala a znova sa objavili v tom 25tom tt.V nemocnici mi urobili potrebné vyšetrenia a všetko bolo v poriadku. Nasadili mi liečbu 3x denne magnézium a 4x salbutamol a magnézium v infúzii. Mala som dni keď som nemala bolesti - tak 2,3 dni a dni keď sa znova bolesti objavili aj napriek tomu že som brala tie infúzie.Tak mi tie infúzie vysadzovali a naspet nasadzovali...Takto som v nemocnici strávila 1 mesiac. Po týždni bez bolesti ma prepustili domov s tým že mi urobili kontrolné vyšetrenia kde opet bolo všetko v poriadku a krčok maternice mal 34 mm.
    Som už týžden aj 3 dni doma, beriem lieky, mám, kľudový režim - viac ležím ako chodím a bolesti sa opet objavili dnes napríklad pobolieva celý deň... Už som z toho zúfala a robím si starosti - nerada by som opet bola hospitalizovaná (1 mesiac mi stačil) a na druhej strane sa obávam predčasného pôrodu.
    Stretli ste sa už s takým prípadom?Je to sprievodný jav tehotenstva u viacerých žien? (moja teta vravela že ju takto pobolievalo celé tehot.) Do akej miery je takéto pobolievanie vážne? Môžu byť takéto bolesti aj z dôvodu zväčšovania maternice? Môžu spôsobovať skracovanie krčka maternice a následné otváranie aj napriek tomu že stále beriem lieky?Za akú dobu sa môže krčok skrátiť? Aj za 1 deň?
    Za vašu odpoveď Vám veľmi pekne ďakujem.

    Dobrý deň,
    ako vidíte nález na krčku sa nezmenil a to je pre nás najdoležitejšie. Je pravdepodobné že bolesti súvisa s rastom m aternice a nejde o kontrakcie. Preto sa nestresujte, je veľmi pravdepodobné že plod v pohode donosíte.