• tvrdnutie bruška

    Dobrý deň pán Záhumenský,

    Chcela by som sa spýtať na tvrdnutie bruška v 24.týždni. Som už 3 dni PN, beriem Magnerot 2 tablety 3 krát denne. Lekár mi odporúča odpočívať a sledovať tvrdnutie, nemalo by vraj tvdrnúť viac ako 3x za deň. Ale včera mi bruško stvrdlo až 5 krát. Snažím sa veľa odpočívať, ale aj tak bruško tvrdne. Aká je tolerancia toho tvrdnutia, koľkokrát môže stvrdnúť za deň? V utorok idem na kontrolu, ak bude bruško tvrdnúť viac môžem predčasne porodiť? čo mám urobiť, aby netvrdlo? Bojím sa o našu malú.
    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    ak nemáte pravideľné kontrakcie, prípadne ak máte tých kontrakcii menej ako 10 denne, tak to nič neznamená. Najdoležitejší je však nález na krčku maternice, ak sa nebude nález meniť, tak predčasný porod nehrozí.