• 36tt

    Dobry vecer zelam
    Pan doktor ma vyznam nejako riesit tvrdnutie bruska na zaciatku 36tt? ine problemy nemam,nepozorujem sa ,ale citim,ze za poslednych par dni sa pocet zvysil asi na 10x za den a viac.cakaju ma este prietoky a nejaky ster na bacila no a potom uz mozem rodit vlastne kedykolvek.
    Myslite si,ze zvysena pohybova aktivita moze viest k urychleniu porodu po 38tt,alebo ako sa da"prirodzene" predist prenasaniu babatka?
    Citala som tu,ze k odberu pupocnikovej krvy ste viacmenej zdrzanlivy,ale predsa by som rada vedela(teda ak smiem)keby sa teraz malo narodit Vase dieta,dali by ste si ju odobrat a uskladnit?
    dakujem a zelam prijemnu sluzbu:)

    Dobrý deň,
    tvrdnutie brucha v poslendom mesiaci je normálne a nemá to súvis s následovným porodom.
    Pohyb matky nemá vplyv na urýchlenie porodu, niektoré štúdie tvrdia, že pravideľný sex bráni prenášaniu, ale niektoré štúdie to neptovrdily.
    Čo sa týka náberu pupočníkovej krvi, nemám v tom jasno.