• Dvojcievny pupocnik a váha polohu

    Dobrý deň,

    v 36tt bola nameraná hmotnosť 2300g o týždeň na to bola hmotnosť plodu 2900g je možné že plod priberie tak veľa v priebehu týždňa ?
    Mohol dvojcievny pupocnik a nízka hladina železa počas celého tehotenstva zapríčiniť nízku pôrodnú hmotnosť 2300g ? Dieťa bolo narodené v termíne akútnou sekciu…

    Dobrý deň,
    dvojcievny pupočník býva spojený s vyšším rizikom porúch rastu plodu. Aj chudokrvnosť matky môže sa na tom podieľať.
    Rozdiely pri meraní však mohli byť spôsobené aj odchýlkou v meraní, odporúča sa kontrola rastu nie skôr ako 10 dní od posledného ultrazvuku, práve aj kvôli chybným meraniam.